Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

Mistrovství Čech mládeže 2013 nejúspěšnější v historii klubu


Jan Havelka

Fanda Havelka
Týdenního Mistrovství Čech mládeže do šestnácti let, které se hrálo v Hrdoňově (Lipno), se zúčastnilo 18 řevnických šachistů. Osm z nich nastoupilo v mistrovských turnajích různých věkových kategorií, kam se probojovali z krajského přeboru, ostatní hráli doprovodné turnaje FIDE Open (započítává na mezinárodní ELO rating) a Národní Open a snad poprvé hráli úplně všichni členové doprovodu.

Turnaj pro nás skončil velkým úspěchem, protože se z něj hned dvě řevnické děti kvalifikovaly do finále Mistrovství ČR, tedy mezi nejlepších 24 dětí ve své kategorii v republice a po postupu sahaly ještě další. Postup do finále MČR se nám přitom za 11 let existence klubu dosud podařil jen jediný (Jindřich Paukert v roce 2006). Postupujícími jsou Jan Havelka v kategorii H16 a jeho mladší bratr František v kategorii H12.

Postoupit na MČR zamená umístit se v turnaji příslušné kategorie mezi osmi nejlepšími chlapci a to při počtu přibližně šedesáti většinou velmi silných soupeřů v každém turnaji opravdu není nic jednoduchého. Postupové ambice měla hlavně silná trojice Jan Havelka, Vojta Jandl a Jiří Vrecion v kategorii H16, dobré vyhlídky měli i Dominik Civín a Jiří Havelka v kategorii H14 a velkou neznámou byly šance Fandy Havelky v H12, u Pepína Starýchojtů v H16 a Honzy Sklenky v H14 jsme s předními umístěními moc nepočítali. Předpoklady se do značné míry potvrdily, jen velmi příjemně překvapil Pepíno Starýchfojtů, který se až do závěrečných kol držel na nadějných pozicích, postoupit se mu ale nakonec nepovedlo. Podobně na tom byli i Dominik Civín a Jirka Havelka a Honza Sklenka turnaj víceméně proplichtil, takže před posledním kolem měla reálnou šanci na postup naše silná trojice v H16 a hlavně Fanda Havelka v H12, který na tom byl s 5,5 body před posledním kolem ze řevnické výpravy vůbec nejlépe a k postupu mu stačila remíza, na které se také se svým soupeřem v poslední partii celkem rychle dohodnul. Janek, Vojta a Jirka v H16 museli na postup vyhrát. Smutek nám způsobil los, který svedl na jednu šachovnici Janka s Jirkou, takže bylo jasné, že postoupit může jen jeden, a k tomu by ještě v případě remízy nepostoupil ani jeden. Partii nakonec vyhrál Janek a zajistil si tak postup, Jirka je ale o rok mladší, takže o něj může bojovat ještě příští rok. Poslední postupovou šanci měl Vojta Jandl, který ale v posledním kole prohrál, takže zůstalo u dvou postupů, i to je ale pro řevnický klub skvělý úspěch. Z nepostupujících se nejlépe umístil Dominik Civín na 15. místě, což je také nutno brát jako úspěch.

V turnaji FIDE Open jsme nedokázali navázat na dobrá umístění z minulého roku, nejlépe skončil Jindřich Paukert, který byl se 4 body z devíti na 27. místě, za ním následovali Jan Paukert (30, 4 body), Ondřej Franc (33, 3,5) a Pepíno Starýchfojtů st. (34, 3,5). I ve FIDE Open došlo na vzájemné duely, proti sobě hráli Pepíno s Ondrou, oba Paukerti (opravdu se hrálo i když partie skončila remízou) a Jindřich Paukert s Pepínem.

Mezi šesti našimi zástupci v Národním Openu si už tradičně vedl nejlépe Patrik Krejčí, v minulosti už se ale dokázal umístit i lépe než na 15. místě. Daleko za ním skončili Adam Hanzlík, Jiří Havelka st., Vojta Paukert, Matěj Višňa a Anika Krejčí.

Menší problémy jsme měli s dopravou, se kterou nám museli pomoci i přátelé z jiných oddílů, poděkování v tomto ohledu patří Jindřichu Řezáčovi (Mladá Boleslav), Vítku Rosenbaumovi (Zdice), Jindřichu Tvrdému (Praha) a Jirkovi Hallovi (Roztoky). Řevnická auta už tradičně řídili Jan Paukert a Jiří Havelka, cestu na Lipno a zpět si obětavě střihnul i Ivan Hanzlík.

V hotelu Fontána v Hrdoňově se nám dobře bydlelo, ale velkým zklamáním bylo stravování. Ne že by se to vůbec nedalo jíst, ale po loňských přepychových švédských stolech, kterých jsme si na stejném místě užívali, jsme z úrovně podřadné školní jídelny nadšeni nebyli, snad jen snídaně byly na patřičné úrovni i když jen proto, že byly z dovezených surovin a místní neochotný personál se na nich podílel jen ohřevem párků a vajíček.

Kromě šachových činností se děti většinou bavily počítačovými hrami, ale i ven se nám je občas podařilo vyhnat. Bratři Paukertovi a Honza Sklenka navíc nacvičovali na vystoupení s kapelou Český Slavoj, které se uskutečnilo ve čtvrtek a blok odehraný řevnickou sestavou se opravdu podařil.

Výsledky, fotky a další informace najdete zde.

   
© ŠK Řevnice 2013