Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.

Maruška Karpecká stříbrná na Mistrovství Čech

Maruška a Jurášek
Velkého úspěchu dosáhla Maruška Karpecká na Mistrovství Čech dětí do deseti let, které se hrálo v Hrdoňově 15.-17.11.2013 když získala stříbrnou medaili v kategorii dívek do osmi let. Ve společném turnaji s chlapci se ještě lépe umístil její bratr dvojče Jiří, který skončil v chlapecké kategorii i v celkovém pořadí na pátém místě. Medaili z Mistrovství Čech jsme ještě nikdy neměli a také Juráškovo páté místo je jedno ze dvou, které kdy chlapci hrající za ŠK Řevnice na Mistrovství Čech získali. Třetím řevnickým účastníkem mistrovství byl Jiří Kolomazník, který hrál v kategorii H10. Jirka skončil až na 59. místě, ale na turnaj stejně jel jako krajský náhradník hlavně sbírat zkušenosti.

V kategorii dětí do osmi let byli velmi úspěšní i další středočeši, naši kolegové z Buštěhradu také díky sourozenecké dvojici, bratři Nikolas Koršinskij a Marek Koršinskij, které dobře známe z turnajů základních kol krajského přeboru, obsadili druhé a třetí místo v H8 a jinecká Tereza Lísková se stala mistryní Čech dívek do osmi let.

Ve společném turnaji osmiletých, ve kterém se hrají divácky atraktivní šachy a není nouze o nečekané zvraty v partiích, skončila Maruška se 4,5 body z devíti možných na celkovém 15. místě. Celý turnaj se o prvenství přetahovala s pozdější vítězkou Terezou Lískovou a Sašou Kovářovou z Tábora. Za vítězkou nakonec zaostala o pouhý půlbod, na druhé straně třetí dívka měla stejně bodů jako Maruška a o pořadí rozhodlo až pomocné hodnocení, které měla Maruška výrazně lepší. Ve třetím kole hráli Maruška s Juráškem proti sobě. Maruška v jako obvykle dramatické partii vyhrála a v té době mezi dívkami vedla, ale jako by ji výhra nad bratrem poněkud rozhodila, prohrála další tři partie a další body přidala až druhý hrací den. Jurášek sice také prohrál tři partie za sebou, jednu z nich se sestrou, pak se ale vzchopil, vyhrál pět partií v řadě a zisk šesti bodů ho vynesl mezi českou elitu.

Jirka Kolomazník v těžkém turnaji desetiletých uhrál 2,5 bodu, ale přes řadu chyb odvedl slibný výkon. Řevnice reprezentoval ještě starší bratr Marušky a Jirky Jan Karpecký, který si s dospělými zahrál doprovodný otevřený turnaj a nepočínal si vůbec špatně, s pěti body obsadil 11. místo.

Turnaj se hrál přes víkend v Hrdoňově, tedy na stejném místě, na kterém se koncem října hrálo "velké" týdenní Mistrovství Čech v kategoriích do 12,14 a 16 let, o kterém jsme psali dříve.

Řevnické děti doprovázeli rodiče Martina a Lubomír Karpeckých a Pavel Kolomazník, kterým patří dík za obětavost.