Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

Přebor města Jesenice


Maruška Karpecká

Jirka Vrecion
Nezvykle brzy, už 30.11., se hrál obvykle prosincový čtvrtý turnaj základního kola KP mládeže Přebor města Jesenice, který uspořádal rakovnický šachový klub v Jesenici (u Rakovníka) ve spolupráci s tamní ZŠ. Řevnická účast se opět řídila heslem "čím dál tím víc", do nejvzdálenějšího místa celého turnajového cyklu (přes 90km) odjelo letos rekordních 15 dětí. Ani tak jsme nebyli největší výpravou, tou byl jako obvykle Buštěhrad s dvaceti dětmi. Když vezmeme v úvahu, že startujících bylo celkem 44, je jasné, že se zase jednalo spíš o zápas Řevnice - Buštěhrad, ze kterého tentokrát vyšli lépe buštěhradští, kteří sesbírali více zlatých a stříbrných medailí a jen jediná medaile z medailových sad ve čtyřech chlapeckých a dvou dívčích kategoriích šla jinam, než do dvou nejvíc zastoupených oddílů, když zlato v kategorii H12 vybojoval Petr Handl ze Zdic. Řevnické děti vybojovaly 6 medailí, zlatou si přivezli Jirka Vrecion (H16) a Maruška Karpecká (mladší dívky), stříbrnou František Havelka (H14) a všechny bronzové v chlapeckých kategoriích: Jan Baláš (H10), Jiří Kolomazník (H12), Jiří Havelka (H14) a Dominik Civín (H16).

V turnaji mladších si všechny řevnické děti vedly velmi dobře, výborně zahráli hlavně Jirka Kolomazník a Maruška Karpecká. Jirka byl v celkovém pořadí s pěti body ze sedmi možných čtvrtý (v kategorii třetí), získal několi cenných skalpů, uhrál si 3. výkonnostní třídu a na jeho výkonu se nepochybně podepsaly čerstvé zkušenosti z Mistrovství Čech. I Maruška byla ve formě a se stejným bodovým ziskem byla celkově pátá, což jí samozřejmě stačilo na vítězství v kategorii mladších dívek, i mezi chlapci H10 by ale byla druhá. 7.-9. místo v celkovém pořadí získali se čtyřmi body Honzík Baláš, Matěj Šinágl a Honza Matoušek, o bod méně uhrál Jurášek Karpecki.

Mezi staršími byli celý turnaj na předních stolech vidět hlavně Jirka Vrecion a Dominik Civín. Jirka také dobrou pozici udržel a se šesti body dělil první místo s buštěhradskou Míšou Novou, která se díky lepšímu pomocnému hodnocení stala celkovou vítězkou turnaje, zatímco Dominik v posledních kolech polevil a skončil se čtyřmi body na celkovém 8.-11. místě spolu s Jirkou Havelkou a Adamam Hanzlíkem, Dominikovi a Jirkovi to v kategoriích H16 a H14 ale ještě stačilo na bronz. O půl bodu lepší než tato trojice byl ale nejmladší z bratrů Havelkových František, který tak získal stříbro v kategorii H14. Tři body uhráli Vojta Paukert a Ondra Kolomazník, dva body Zdeněk Štucbart.

Hrálo se v kulturním domě v Jesenici, kde se turnaj základního kola konal poprvé (v minulých sezónách se hrávalo v Rakovníku). Prostředí to bylo velmi příjemné i díky dobrému bufetu, jen název Jesenice byl poněkud matoucí a také hned dva tatínkové, jeden z Buštěhradu, jeden ze Řevnic, ráno volali z Jesenice u Prahy, přejet do té správné ale ještě stihli. Jeseničtí také postavili několik začínajích dětí, které samozřejmě moc bodů neuhrály, do budoucna by ale účast dalšího oddílu v buštěhradsko-řevnickém regionu byla určitě přínosem.

Do Jesenice jsme jeli auty, řídili Martin Šinágl, Jan Paukert, Ivan Baláš, Lubomír Karpecki a na poslední chvíli oslovený Pavel Kolomazník.

Podrobné výsledky Přeboru města Jesenice, fotky a další informace najdete zde.

   
© ŠK Řevnice 2013