Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

ZŠ Liteň jede na Mistrovství ČR škol


Nejlepším hráčem ZŠ Řevnice
byl Jirka Kolomazník

Fanda Havelka v barvách Litně
vyhrál všech 7 partií
V úterý 10.12.2013 se v Neratovicích hrálo krajské kolo přeboru škol. Přebor hrají čtyřčlenná družstva složená ze žáků jedné školy v kategoriích 1. stupně ZŠ, 2. stupně ZŠ a SŠ. Členy družstev ZŠ Liteň v kategorii 2. stupně a ZŠ Řevnice v kategorii 1. stupně ZŠ byli výhradně šachisté z kroužků ŠK Řevnice. Zatímco ZŠ Liteň ve velmi silné sestavě opírající se o trojici bratrů Havelkových patřila k favoritům a obhajovala loňské druhé místo, za ZŠ Řevnice hráli kromě poměrně zkušených bratrů Kolomazníkových dva víceméně začínající hráči Jakub Matějka a David Melichar, takže ambice družstva nebyly moc vysoké. Předpoklady se také potvrdily a liteňské družstvo obsadilo ve své kategorii druhé místo, které mu zaručuje účast na Mistrovství ČR škol 2. stupně, zatímco řevnické družstvo skončilo ve své kategorii na 12. místě.

Liteň měla na soupisce pět dětí a pravidelně střídala. Sestava Jan Havelka (nar. 1998), Jiří Havelka (2001), František Havelka (2002), Jan Klimt (1998) a Matěj Šinágl (2004) dokázala vyhrát 6 ze sedmi zápasů a těsně podlehla jen vítěznému Gymnáziu Kladno (kladenské gymnázium vyhrálo i střední školy), jehož družstvo se skládalo pro změnu výhradně z dětí ze Sokola Buštěhrad, které dobře známe z regionálních turnajů. O zápasové výhry ani tak nešlo, protože turnaj se hrál olympijským systémem, ve kterém je hlavním kritériem skóre, ale i v tomto ohledu bylo Kladno těsně lepší. Stoprocentní bodový zisk pro Liteň zaznamenal František Havelka na 3. šachovnici.

Družstvo ZŠ Řevnice zaznamenalo dvě zápasové výhry, při nízkém bodovém zisku posledních dvou šachovnic se ale přesto v celkovém pořadí propadlo na 12. místo z 15 účastníků. Družstvo hrálo v sestavě Ondřej Kolomazník (2002), Jiří Kolomazník (2004), Jakub Matějka (2003), David Melichar (2003) a nejlépe zahrál podle očekávání čerstvý držitel 3. výkonnostní třídy Jiří Kolomazník na druhé šachovnici, který uhrál 4 body ze sedmi možných. Kategorii škol 1. stupně vyhrálo družstvo ZŠ Václava Havla z Poděbrad.

Turnaj stejně jako v posledních několika letech uspořádal DDM Neratovice a zúčastnilo se jej celkem 39 družstev, současně tedy hrálo 156 dětí. Výkonnostní rozdíly soupeřů byly často obrovské, protože se málokteré škole podaří najít čtyři vyrovnané hráče odpovídající výkonnosti.

Výsledky krajského kola, fotky a další informace najdete zde

   
© ŠK Řevnice 2013