Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

Žákovské družstvo ŠK Řevnice B vyhrálo skupinu krajského přeboru


Dominik Civín a Pepina Králová
Do Krajského přeboru žákovských družstev jsme letos přihlásili dvě družstva a protože družstvo A hraje 1. ligu mladšího dorostu, šlo o družstva B a C. Do letošního ročníku krajského přeboru se přihlásilo 24 družstev, která byla rozdělena do čtyř skupin po šesti, jejichž vítězové postupují do krajského finále. Vítěz finále se pak stává krajským přeborníkem a postupuje do 1. ligy mladšího dorostu, takže se jedná o soutěž velkého významu. Naše ambice v ní letos nejsou nijak nízké, rádi bychom dostali do 1. ligy i druhý tým. První krok jsme udělali a naše družstvo B ve složení Vojtěch Paukert, Dominik Civín, Josefina Králová, František Havelka, Adam Hanzlík a Matěj Višňa celou skupinu suverénně vyhrálo a postoupilo do finále, ve kterém jsou naše vyhlídky ještě lepší než byly ve skupině. Výborně si ale vedlo i družstvo ŠK Řevnice C ve složení Jiří Havelka, Jan Karpecki, Petr Berdych, Matěj Šinágl, Jiří Kolomazník a Ondřej Kolomazník, které skončilo těsně čtvrté.

Našimi soupeři ve skupině byla družstva ŠK KDJS Sedlčany, Pyrit Příbram, TJ Jince a ŠK Zdice. Družstva byla pětičlenná (v obou týmech jsme střídali jednoho náhradníka) složená z dětí nar. 1999 a mladších, hrát musí povinně jeden mladší žák (2002 a ml.) a dívka (tu může zastoupit chlapec nar. 2004 a ml.). Za družstvo může nastoupit jeden host nebo volný hráč, tedy hráč základní sestavy družstva ve vyšší soutěži a toho jsme v obou družstvech využili posílením sestav našimi ligovými hráči, v družstvu B to byla Pepinka Králová a v céčku Jirka Havelka.

Ve skupině jsme byli jasnými favority, protože jsme jako jediní byli schopni postavit vyrovnané družstvo na úrovni blížící se druhé výkonnostní třídě, mělo to ale dva háčky. Prvním byla neúčast Honzy Sklenky, který měl být klíčovým hráčem, ale v době turnaje byl v zahraničí a tím druhým družstvo Sedlčan, které nám prvenství ve skupině vyfouklo už vloni, kdy jsme také byli favority, disponovalo několika hráči slušné výkonnosti a na první šachovnici za něj pravidelně hostuje jedna z nejlepších šachistek žákovského věku v republice Nela Pýchová z Vlašimi. S bodem od Nely mohly Sedlčany počítat a pak v pětičlenné sestavě stačí nějaká remíza a jedno zakopnutí a problém je na světě. Nebezpečná mohla být i Příbram se dvěma silnými šachovnicemi. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro bezprecedentní krok a na první šachovnici béčka jsme postavili Vojtu Paukerta, který by v dané sestavě normálně patřil na pětku (Vojtovi jsme také říkali "svačina pro Nelu"), zatímco Matěje Višňu s podobnou výkonností jsme nechali na místě náhradníka, což nám umožnilo posunovat podle potřeby celou sestavu střídáním. Ne že by taktizování se sestavami bylo v šachu něčím neobvyklým, ale v Řevnicích jsme to dosud nedělali, aspoň v dětských soutěžích ne.

Nela Pýchová sice na soupisce Sedlčan figurovala, ale nakonec pro nemoc nepřijela. I tak se nám připravený model osvědčil, protože Sedlčany také se soupiskou taktizovaly a větší sílu měly na zadních šachovnicích. Díky "sváče" na jedničce jsme posunuli sestavy béčka v zápasech proti Sedlčanům a Příbrami, které byly na pořadí hned v prvních dvou kolech, a oba jsme bez problémů vyhráli i když v nich Vojta nedal ani bod. Zbývající tři zápasy byly spíš formalitou i když jsme proti Zdicím nechali stát našeho nejsilnějšího hráče Dominika Civína aby nehrál proti svým nedávným kolegům, protože Dominik k nám právě ze Zdic přestoupil. Všech pět partií za řevnické béčko vyhráli Pepina Králová a Adam Hanzlík. Kromě chudáka Vojty nikdo žádnou partii neprohrál, což jen dokládá převahu týmu.

Velmi zdatně si ale počínalo i řevnické céčko, které začalo překvapivou remízou s Příbramí, v dalších kolech porazilo Zdice a Jince a skončilo čtvrté se stejným bodovým ziskem ale horším skóre než třetí Příbram, což bylo také trochu tím, že jsme to našemu třetímu týmu zrovna neulehčili jednak důrazem na pravidelné střídání a také tím, že jsme ve vzájemném zápase béčka a céčka nechali stát Jirku Havelku hrajícícho na první šachovnici, abychom nic neponechali náhodě (zápas pak skončil 5:0 ve prospěch béčka).

Družstvo Řevnice B tedy postoupilo do krajského finále, kde budou jeho soupeři Poděbrady, Mělník a vítěz skupiny B, která se ještě nedohrála, ale dá se odhadnout, že to bude někdo ze dvojice Kralupy a Buštěhrad C. Vypadá to, že ve finále budou naše vyhlídky ještě lepší, protože zmíněné týmy těžko postaví sestavy, které by nám mohly konkurovat, zvlášť když se bude hrát na šesti šachovnicích, protože nejlepší použitelní hráči už většinou hrají za ligové celky, takže každé družstvo může ve finále posílit jen jedním z nich. Jen musíme doufat, že budou k dispozici všichni klíčoví hráči.

Jako vedoucí řevnických družstev už ale jasně vidím, jak nepříjemné je nastupovat s favorizovanými sestavami, což z minulosti neznáme, dá se to pak jen zvorat. A favority jsme v této sezóně i v 1. lize mladšího dorostu.

Podrobné výsledky, fotka a další informace najdete zde

   
© ŠK Řevnice 2013