Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.

Open Praha 2014

Mezinárodní turnaj Open Praha se hraje každoročně v lednu (letos 10. – 17.1.) a pro nás je jedním z mála týdenních turnajů, na který můžeme dojíždět z domova a nemusíme tak řešit všechny složitosti spojené s organizováním výprav na podobné akce, kde se musíme ubytovávat a stravovat na místě. Letos si v Praze zahráli sice jen dva žáci, Jan Havelka a Jiří Vrecion (obvykle nás bývá víc, hlavně dospělých), ale zato se oba přihlásili turnaje A o jehož síle turnaje vypovídá jednak účast šesti mezinárodních velmistrů a dvaceti mezinárodních mistrů, ale hlavně průměr ratingu, který při 187 hráčích tvořil 2042. Turnaj je přitom na rozdíl od řady podobných akcí, na kterých bývá účast často limitována ratingem, zcela otevřený, jen se s nižším ratingem startujícího hráče zvyšuje startovné. Ostatně ani turnaj Open Praha B, který se hraje paralelně a do kterého jsme se v minulosti hlásili spíš, nebývá zrovna slabý.

Úctyhodné ratingy většiny hráčů startovního pole i nasazovací čísla našich dvou zástupců (Jan Havelka 155 a Jirka Vrecion 168) dávaly tušit, že spíš než o nějaké vavříny půjde o příležitost zahrát si se špičkovými šachisty. Oba si počínali velmi dobře, mírně si vylepšili meznárodní rating a skončili výš než by odpovídalo jejich nasazení. Jan Havelka uhrál 3,5 bodu z devíti a obsadil konečné 143. místo, Jirka Vrecion uhrál o půl bodu méně a skončil na 158. místě. I při takovém odstupu na první příčky se ale dá hovořit o úspěchu, je třeba si uvědomit, že Jirka ve všech případech a Janek v osmi partiích z devíti hráli proti soupeřům s vyšším ratingem.

Mezi startujícími dětmi zazářil náš dobrý známý Jirka Rýdl hrající za Vlašim (Jirka byl např. členem naší výpravy na Mistrovství Čech dětí do deseti let 2006). Jirka byl při chuti, se startovním číslem 63 uhrál 6,5 bodů, obsadil celkové 9. místo, stal se nejlepším juniorem a v pěti partiích, které hrál proti mezinárodním velmistrům a mistrům ani jednou neprohrál, naopak dva mezinárodní mistry porazil.