Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

Bílá věž


Dominik Civín (vlevo) a Jirka Vrecion při vzájemné partii
V sobotu 22.2.2014 jsme se vypravili na další turnaj základního kola KP mládeže, který se pod názvem Bílá věž hrál ve Slaném. Přestože účast na únorových turnajích bývá kvůli prázdninám, lyžařským kurzům a podobným záležitostem slabší, letos tomu tak nebylo, 60 účastníků je na současné poměry vysoké číslo. V letošním ročníku základního kola KP to bylo číslo rekordní a to ještě byla kvůli jiným šachovým akcím slabší účast Buštěhradu. Startovní pole ale tentokrát doplnila řada hostů z jiných středočeských regionů a z Prahy. Přes poměrně velkou vzdálenost byla vysoká i řevnická účast, jelo 16 dětí.

V turnaji mladších jsme se tentokrát dočkali jediné medaile a to v podání Marušky Karpecké (2006) za druhé místo mezi mladšími dívkami. Hlavně kategorie H10 ale byla ovlivněna účastí silných hostů, mezi kterými dominoval Viktor Přibyl (nar. 2005) z pražského PORGu, který ve své kategorii patří k republikové špičce. Viktor vyhrál celý turnaj (byl by první i v kategorii H12) a hned za ním se v kategorii H10 umístili další tři hosté, což pro nás byla škoda, protože na pátém místě se umístil Jurášek Karpecki (2006), který byl nejlepší z regionálních borců a prvenství sice zapsal do průběžného pořadí základního kola, ale zůstal bez medaile. Špatně si nevedli ani řevničtí chlapci v kategorii H12, nejlepší Jirka Kolomazník (2004) byl čtvrtý, další výborný výkon předvedl začínající Oliver Jelínek (2004), který skončil šestý a osmý byl Matěj Šinágl (2004).

Na tom, že jsme získali standardní počet šesti medailí, tak zapracovali zejména starší chlapci, kteří jich přivezli celkem pět. Jirka Vrecion (1999) celý turnaj a tím pádem i kategorii H16 vyhrál a v obou ohledech skončil druhý Dominik Civín (2000). Řevnickou trojici na stupních vítězů v kategorii H16 doplnil Honza Sklenka (2000), který získal bronz. Zbylé dvě medaile vybojovali bratři Havelkovi v kategorii H14, Jiří (2001) vyhrál a Fanda (2002) byl třetí.

Závěr turnaje všem zpestřil cenový fond, jehož větší část tvořily různé modely řehtaček, takže po vyhlášení vítězů byl v hrací místnosti opravdu veselo, jen nebylo slyšet vlastního slova. Veselí jistě pokračovalo i v autech rozvážejících účastníky, já jsem ale řehtačky svým pasažérům před jízdou prozřetelně zabavil.

Příjemný je pro nás pohled i na průběžné pořadí základního kola, ve kterém jde kromě celkových trofejí také o postupy do finálového turnaje krajského přeboru. Kategorii H16 vede Jiří Vrecion před Dominikem Civínem, na postupových místech jsou ale ještě sedmá Jan Sklenka a osmý Vojta Paukert. V kategorii H14 dokonce patří řevnickým reprezentantům první tři místa v pořadí Jiří Havelka, Adam Hanzlík a Fanda Havelka. V kategorii H10 je s bezpečným odstupem třetí Matěj Šinágl a velkou šanci propracovat se na postupové místo má zatím šestý Jirka Kolomazník, kterému by na to mělo stačit odehrát zbývající dva turnaje (Jirka třikrát chyběl). V kategorii H10 je na pátém místě zaručujícím postup Honzík Baláš a šanci dopracovat se k postuipu má i Jurášek Karpecki.

Výsledky turnaje, fotky a další informace zde.

   
© ŠK Řevnice 2013