Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

Dvě stříbra z Turnaje kosmonautů


Nejmladší řevnický účastník Fanda Havelka
si zahrál v juniorském družstvu
První březnovou sobotu jsme si v Praze zahráli Turnaj kosmonautů, což je tradiční a docela prestižní rapidový turnaj čtyřčlenných družstev mládeže. Naše účast byla trochu mimo plán, družstva jsme sestavovali na poslední chvíli, ale nakonec jsme postavili jedno do kategorie juniorů (1994 a ml.) a jedno do kategorie žáků (1999 a ml.). V obou případech nám chyběli leadeři v podobě Ondry France v juniorech a Jirky Vreciona v žácích a protože jsme juniory měli jen tři a jeden žák naopak přebýval, bylo třeba doplnit juniorské družstvo jedním z nich. Toho se dobrovolně (a úspěšně) ujal nejmladší Fanda Havelka, takže družstva hrála v těchto sestavách: junioři - Jan Havelka, Jindřich Paukert, Josef Starýchfojtů ml. a František Havelka, žáci - Dominik Civín, Jan Sklenka, Jiří Havelka a Adam Hanzlík.

Celková účast byla letos nižší než obvykle, na tom se podepsala hlavně řada jiných šachových akcí, které se ve stejný den hrály v Praze i středních Čechách. Družstev se do obou kategorií přihlásilo 15, takže se pořadatelé rozhodli hrát obě kategorie v rámci jediného turnaje. Naše družstva patřila k nejsilnějším, obě kategorie ale měly jiné jasné favority, v žácích to byla pražská OAZA složená z extraligových hráčů stejného klubu a v juniorech severočeské Údlice, jejichž družstvo bylo také složeno z dřívějších i současných hráčů dorostenecké extraligy.

Obě naše družstva zahrála dobře a v konečném pořadí kategorií obsadila druhá místa hned za favority. Body k tomu přispěli všichni, jen Dominik měl bodů méně, na první šachovnici žákovského družstva to ale měl hodně těžké. Nejlépe zahráli třetí šachovnice, Pepíno Starýchfojtů za juniory a Jirka Havelka za žáky byli dokoce vyhlášeni nejlepšími hráči turnaje na trojce. Pepíno měl jako jediný účastník našlápnuto ke stoprocentnímu bodovému zisku, o ten ho ale připravil právě Jirka, který ho jako jediný dokázal porazit.

Hrálo se v hezkém prostředí zasedací místnosti zastupitelstva Prahy 5. Zkušení pořadatelé zvládli turnaj organizačně dobře a mezi družstva rozdělili velmi hezké trofeje. Jen systém turnaje nebyl zvolen úplně ideálně, 9 kol je při patnácti družstvech zejména kvůli lichému počtu trochu moc, způsobuje to, že v posledních kolech dostávají volno už i dobře umístěná družstva.

Turnaj se po kosmonautech nejmenuje náhodně, jeho tradice sahá 25 let do minulosti a ceny na něm obvykle předává Vladimír Remek, několikrát i se svým vesmírným kolegou Gubarevem. Letos nedorazil ani první český kosmonaut, protože se pochopitelně jako nový český vevyslanec v Rusku nacházel v té době pracovně v Moskvě, v minulých ročnících se ale závěrečného ceremoniálu pravidelně účastnil a i když rozhodně nejsem jeho voličem, musím říct, že se vždy choval velmi sympaticky.

Výsledky fotky a další inforamce zde

   
© ŠK Řevnice 2013