Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

Přebor města Řevnic už podvanácté


Mezi těmi, kdo dostali zlaté medaile, byly čtyři děti řevnické děti,
zcela vlevo Adam Hanzlík a Jirka Vrecion, nejmenší Šimon Kalina
a úplně vpravo Maruška Karpecká
Přebor města Řevnic v šachu mládeže, který je součástí základního kola KP mládeže, už má stálé místo ve středočeském šachovém kalendáři. Každý rok si jej přijede zahrát kolem 60 dětí (rekordem bylo 69 účastníků z roku 2010) především z oddílů regionu SB, který pokrývá oblast Slaného, Kladna, Berouna a Rakovníku. Letos si turnaj pořádaný 22.3. ŠK Řevnice a ZŠ Řevnice přijelo zahrát 58 dětí a v souladu s tendencí posledních let byl i tentokrát turnaj především soubojem šachistů ze Řevnic (těch bylo 17) a z Buštěhradu (20). Kromě turnajových trofejí se hrálo i o umístění v celkovém pořadí základního kola KP a tím pádem také o účast na červnovém finále KP. V tomto ohledu měl přebor Řevnic jako předposlední, sedmý turnaj základního kola, značný význam a také o mnohém rozhodl.


Jirka Vrecion

Adam Hanzlík
Jako obvykle se hrály dva turnaje, v turnaji mladších (nar 2003 a ml.) se vyhodnocovaly kategorie H12, H10 a mladší dívky a v turnaji starších (1999-2002) kategorie H16, H14 a starší dívky. Co do počtu byli řevničtí reprezentanti zastoupeni v obou turnajích rovnoměrně, daleko větší ambice ale měli chlapci v turnaji starších žáků. Předpoklady se naplnily a řevničtí chlapci zcela ovládli kategorie H16 a H14, nejstarší kategorii vyhrál suverénně Jirka Vrecion (nar. 1999) stoprocentním bodovým ziskem a kategorii H14 Adam Hanzlík (2001) s pěti body ze sedmi možných. K tomu ještě získal stříbro v H16 Dominik Civín (2000, 5,5/7) a bronz Jan Sklenka (2000, 4,5/7) a bronzový byl i Jiří Havelka (2001, 4/7) v H14.


Oliver Jelínek

Maruška Karpecká
V turnaji mladších na nás sice zbyly jen dvě medaile, ale z obou jsme měli velkou radost. Kategorii mladších dívek vyhrála po výborném výkonu nejmladší z nich, kterou byla Maruška Karpecká (2006, 4/7). O překvapení v kategorii H12 se pak postaral Oliver Jelínek (2004), který získal za 5 bodů bronz a byl i nejlépe umístěným řevnických chlapcem v turnaji mladších žáků. Oliver přitom hraje šachy závodně jen několik měsíců, ale mezi mnohem zkušenějšími chlapci se dokázal rychle zorientovat. Velmi dobrý výkon předvedl také Matěj Šinágl (2004, 5/7), který skončil v H12 těsně na čtvrtém místě. Další i když neoficiální medaili získal pro Řevnice Šimon Kalina (2007) za první místo v kategorii nejmladších žáků. Šimon byl nejen nejmladší ze všech účastníků turnaje, ale také dobře zahrál a dokázal uhrát 3 body.

Turnaj se nám podařilo dobře zvládnout i organizačně a i děti se chovaly téměž vzorně. Před vyhlášením vítězů to sice v jednu chvíli vypadalo na ostudu, protože se ztratila jedna z hlavních cen, pak se ale ukázalo, že jen zapadla mezi ostatní. Podezření, že si někdo nečestně přilepšil tak bylo rozptýleno a jsem rád, že tak i nadále mohu tvrdit, že mezi šachisty se pořád ještě nekrade. Skvélé prostředí pro turnaj jako vždy poskytla školní jídelna ZŠ Řevnice.

Vítězové obou turnajů si odnesli poháry, první tři v každé kategorii medaile a věcné ceny vyšly na všechny účastníky turnaje. Nejdříve ze všech byly rozebrány atraktivní ceny (sluchátka, počítačové myši a flash disky), které do turnaje věnoval pan Ivan Hanzlík, za což mu patří náš velký dík.

Výsledky, fotty a další informace o turnaji najdete zde

   
© ŠK Řevnice 2013