Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

Velká cena města Buštěhradu


Dominik Civín
Poslední turnaj seriálu osmi turnajů základního kola krajského přeboru mládeže 2013-2014 se hrál už tradičně jako Velká cena města Buštěhradu, tentokrát ale 5.4., tedy v dřívějším termínu než obvykle, protože konec dubna, ve kterém se turnaj v minulých letech konal, už byl obsazen jinými akcemi. Kromě turnajových vavřínů šlo tedy víc než kdy jindy i o celkové pořadí základního kola a z něj plynoucí postupová místa na červnové finále krajského přeboru, protože i když už kdeco bylo jasné před posledním turnajem, několik otazníků ohledně předních umístění pořád zbývalo.

Na turnaj přijelo téměř 60 dětí a řevnická výprava byla s patnácti členy druhá nejpočetnější, nejvíce účastníků bylo samozřejmě z domácího oddílu. Příjemné bylo, že jsme už měli jistá první dvě místa v celkovém pořadí základního kola v obou starších chlapeckých kategoriích a šlo jen o to, jak si chlapci trofeje rozdělí, nepříjemné naopak to, že chyběl Jirka Kolomazník, který se tak může o účast ve finále KP usilovat jen jako náhradník.


Jan Baláš

Matěj Šinágl
V turnaji mladších žáků si ze řevnických účastníků nejlépe vedl Matěj Šinágl (2004), který s pěti body ze sedmi možných obsadil čtvrté místo v kategorii H12, o bod méně uhrál Oliver Jelínek (2004), který skončil ve stejné kategorii osmý. Z nejmladších dětí byl nejlepší Honzík Baláš (2005), který skončil v H10 na 6. místě. Jen o dvě místa dál v pořadí mezi chlapci skončila Maruška Karpecká (2006), toto umístění jí ale bohatě stačilo na vítězství v kategorii mladších dívek. Její stejně starý bratr Jiří Karpecki se tentokrát moc neprosadil a obsadil se třemi body 12. místo v kategorii H10, o půlbod méně dokázal vyválčit Šimon Kalina (2007), který byl zároveň nejmladším účastníkem turnaje.

Zatímco v turnaji mladších získala jedinou turnajovou medaili Maruška, turnaj starších jich vynesl podstatně víc, pro nás nejzajímavější byl ale souboj dvou zdických odchovanců, kteří dnes hrají za Řevnice, Jiřího Vreciona (1999) a Dominika Civína (2000) o celkové prvenství v kategorii H16. Vzájemná partie sice skončila remízou, jinak si ale lépe vedl Dominik, který celý turnaj vyhrál a těsně Jirku přeskočil i v celkovém pořadí. V kategorii H14 vítězstvím potvrdil celkové prvenství Adam Hanzlík (2001) před Františkem Havelkou (2002).


Základní kolo H14:
1. Adam Hanzlík,
2. Jiří Havelka,
3. František Havelka

Vítězka ml. dívek
v zákadním kole
Maruška Karpecká
Řevnické děti tedy v turnaji pobraly 5 medailí, ale medailové zisky z turnaje tentokrát byly zastíněny trofejemi za celkové pořadí v základním kole krajského přeboru a ani tady jsme nevyšli zkrátka. V mladších kategoriích jich bylo méně, ale k naší radosti udržela prvenství Maruška Karpecká mezi mladšími dívkami a k tomu získal bronz Matěj Šinágl v kategorii H12, třetí místo ale měl jisté už před turnajem. K tomu ještě čtvrté místo a postup na krajské finále vybojoval Honzík Baláš v H10 a v kategorii H12 skončil na pátém místě Jirka Kolomazník (2004) a na devátém Oliver Jelínek (2004) přestože oba měli o jeden započítaný turnaj méně než soupeři a Oliver hraje závodně teprve od podzimu.

Zato ve starších kategoriích jsme pobrali co se dalo, v kategorii H14 to dokonce byly všechny medaile, zlatou získal Adam Hanzlík před bratry Jirkou a Františkem Havelkovými. Zlato a stříbro jsme získali i v kategorii H16 díky Dominiku Civínovi a Jirkovi Vrecionovi. Celkem tedy řevnické děti získaly 7 z osmnácti medailí které byly ve hře.

Velmi důležitý byl také zisk postupových míst na krajské finále. Finálovou účast mají jistou dívky, pro které je krajské finále otevřené, několik našich chlapců mělo finálovou účast jistou díky přímému postupu a další si ji vybojovali v základním kole. Ve finále krajského přeboru mládeže, které se bude hrát v červnu v Mladé Boleslavi, si tedy mohou zahrát:

D10: Maruška Karpecká
H10: Jiří Karpecki, Jan Baláš
H12: Matěj Šinágl
H14: Adam Hanzlík, Jiří Havelka, František Havelka
H16: Dominik Civín, Jiří Vrecion, Jan Sklenka, Vojtěch Paukert
a případně další jako náhradníci
   
© ŠK Řevnice 2013