Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

Maruška Karpecká krajskou přebornicí


Jurášek Karpecki

Maruška Karpecká
V sobotu 3.5. se Maruška Karpecká stala krajskou přebornicí dívek do osmi let. Krajský přebor osmiletých se hrál v Pravoníně za účasti 36 dětí z celého kraje. Za Řevnice ještě kromě Marušky nastoupil její bratr-dvojče Jiří a také začínající Šimon Kalina. Maruška a Jirka patřili k favoritům, v nejmladší věkové kategorii ale není jistého vůbec nic.

Maruška Karpecká (2006) začala suverénně a první čtyři kola vyhrála, v tom třetím porazila i později druhého v pořadí Jáchyma Šmolíka z Říčan, v pátém kole ji ale čekal vítěz kategorie chlapců Jakub Beran z Brodců, na kterého nestačila. Následoval souboj s bratrem Jirkou, jako obvykle nelítostná bitva doprovázená menšími spory, takže zaměstnala i rozhodčí. Tentokrát vyhrál Jurášek, ale Maruška si připsala ještě jednu výhru v posledním kole a skončila ve společném turnaji na třetím místě i mezi chlapci, což jí bohatě stačilo na zisk krajského titulu v kategorii dívek (druhá dívka v pořadí měla o tři body méně).


Šimon Kalina
Medaile jen těsně unikla Juráškovi Karpeckému (2006), který uhrál stejný počet bodů jako jeho sestra, kvůli horšímu pomocnému hodnocení ale skončil na celkovém pátém místě, mezi chlapci byl čtvrtý. Dobře si vedl i nejmladší ze řevnické trojice Šimon Kalina (2007), který se 3,5 body skončil na 20. místě, Šimon si navíc může krajský přebor osmiletých zahrát ještě příští rok.

Turnaj perfektně zorganizovali pravonínští šachisté pod vedením paní Filipové, obdivuhodný byl zejména bohatý cenový fond. Jak už to v této kategorii bývá hrálo se vášnivě a k vidění byla řada nečekaných zvratů, což dělá tuto akci divácky velmi atraktivní.

   
© ŠK Řevnice 2013