Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

Mladší žáci desátí v kraji


Viktor Přibyl
Na prvního máje se v Říčanech hrál Krajský přebor družstev mladších žáků, kterého se zúčastnila i dvě družstva ŠK Řevnice. Celkem dorazilo 21 družstev, což je ve srovnání s jinými kraji úctyhodné číslo, faktem ale je, že to je zásluha především domácího oddílu, který postavil hned šest družstev. Letos jsme po několika letech nepatřili mezi největší favority, protože na řadu přišly u nás slabší ročníky 2002 a 2003, takže jsme aspoň mohli hrát bez jakékoliv zátěže. V obou družstvech za nás nastoupili velmi mladí, ale velmi silní hosté, za áčko to byl na druhé šachovnici Viktor Přibyl (2005, PORG Praha) a za béčko Ondřej Skýpala (2005, Odolena Voda) a oba také podali ve svých družstvech nejlepší individuální výkon.

Družstvo Řevnice A skončilo až desáté. To by nám mělo i vadit, ale kromě toho, že jsme na medailová umístění tentokrát moc nepomýšleli, už jsme si zvykli na to, že tento krajský přebor je pro nás zakletý, protože jak jinak by mohlo desáté skončit družstvo, ve kterém byl nejslabší individuální výkon 50%? A hlavně panovala spokojenost s výkony dětí. Přetěžkou první šachovnici spolehlivě obsloužil Fanda Havelka (2002), který uhrál 4/7, na druhé dominoval hostující Viktor Přibyl, který předvedl na svůj věk neobyčejně vyzrálou hru a získal 6/7 při dvou remízách. Matěj Šinágl (2004) na trojce uhrál 3,5/7 což byl vzhledem k jeho věku a skutečnosti, že na trojce měl pořád ještě docela silné soupeře, velmi dobrý výkon. Slušné 4 body přidal Jirka Kolomazník na čtyřce. Příjemně překvapili hráči na posledních dvou šachovnicích, u kterých jsme se trochu obávali, že by nemuseli stíhat. Obavy ale byly zbytečné, Oliver Jelínek (2004) na páté šachovnici uhrál 5,5/7 a po necelém půlroce své soutěžní kariéry získal 3. výkonnostní třídu. Nejmladší z družstva Maruška Karpecká (2006) na šesté šachovnici uhrála 5/7.


Ondřej Skýpala
Řevnické béčko muselo hrát jen v pěti, protože jsme nesehnali žádnou dívku na hostování. Přesto jsem předpokládal, že se bude ve výsledkové listině pohybovat někde za půlkou. To se ale nedařilo, jednak je chybějící šachovnice přece jen velkým handicapem a jednak chlapci na dvojce a trojce stíhali méně než jsem očekával, takže družstvo nakonec skončilo 19. přes výborný výkon hostujícího Ondry Skýpaly, který na jedničce uhrál 5/6 a velmi dobrý výkon Jiřího Karpeckého, který dal na čtyřce 4/6. Ondry Skýpaly bylo do béčka škoda, ale v této soutěži může za každé družstvo nastoupit jen jeden host a tím byl v áčku Viktor Přibyl, protože s Ondrou jsme se dohodli až na poslední chvíli poté, co účast odřeklo družstvo, ve kterém měl původně hrát.

Dvě postupová místa na Mistrovství ČR družstev mladších žáků nakonec obsadili největší favorité, zvítězilo družstvo Říčany A těsně před Vlašimí, bronz vybojovaly děti z Buštěhradu.

   
© ŠK Řevnice 2013