Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

Řevnice B krajským přeborníkem žákovských družstev


Vítězné řevnické družstvo
Žákovské družstvo ŠK Řevnice B vyhrálo finále krajského přeboru žákovských družstev, stalo se tak krajským přeborníkem pro rok 2014 a vybojovalo postup do 1. ligy mladšího dorostu. Ani to sice úplně nevyváží zklamání nad neúspěchem áčka, kterému se nepodařilo postoupit z 1. ligy mladšího dorostu do extraligy, ale náplast je to velmi příjemná, krajský přebor v této kategorii jsme dosud vyhráli jen jednou v roce 2007.

Finále KP se hrálo v Kralupech nad Vltavou 17.5. a zúčastnila se jej čtyři družstva, která vyhrála jednotlivé skupiny krajského přeboru. To řevnické bylo jasným favoritem i když nastoupilo v poněkud improvizované sestavě. I tak to bylo docela napínavé, protože nám role favorita v poslední době vůbec neseděla, ale i když došlo k několika výpadkům, tentokrát se tak na rozdíl od 1. ligy stalo v různých zápasech, takže to nemělo žádný vliv na celkový bodový zisk.

Hráli jsme v sestavě 1. Jirka Vrecion (nar. 1999), 2. Dominik Civín (2000), 3. Honza Sklenka (2000), 4. Fanda Havelka (2002), 5. Adam Hanzlík (2001) a 6. Maruška Karpecká (2006). Postupně jsme porazili Mělník 3,5:2,5 , Buštěhrad C 5:1 a Poděbrady 4:2. Co se výkonů týče, tak absolutorium zasluhují stoprocentní hráči, kterými byli Jirka Vrecion, Dominik Civín a Adam Hanzlík. Všichni kromě suverénního technického výkonu v partiích předvedli i několik vtipných obratů. Dominik sice v prvním kole remizoval, ale stejně ho počítám mezi stoprocentní, protože měl partii naprostou vyhranou ale dal ji ve prospěch družstva bez váhání za remízu.
Slabší chvilky si každý v jedné partii vybrali Honza Sklenka a Fanda Havelka, ale ve zbývajících zápasech předvedli spolehlivý výkon. Velkým otazníkem bylo, jak si povede Maruška, která poprvé hrála na dlouhý čas a poprvé musela zapisovat partii. Maruška si ale počínala velmi zodpovědně a i když dvě partie prohrála, v té třetí předvedla své kombinační schopnosti v nekompromisním útoku díky kterému zcela otočila nepříznivou pozici, do které se dostala v zahájení.

Zásluhu na krajském titulu ovšem mají i hráči, kteří sice ve finále nehráli, ale postarali se o postup družstva ze skupiny, tedy Pepina Králová, Vojta Paukert a Matěj Višňa. Pepina původně ve finále hrát měla, ale byla nemocná a nebylo jasné, jestli bude do finále v pořádku. Pepinu jako volný hráč ochotně zastoupil Jirka Vrecion.

Otázkou zůstává, jestli vůbec využijeme možnosti postupu družstva B do 1. ligy mladšího dorostu, kterou vítězství v krajském přeboru přineslo, protože vzhledem k tomu, že áčko nepostoupilo do extraligy a tím pádem končí tři hráči ročníku 1998, které je třeba doplnit právě členy tohoto družstva, nevypadá reálně, že bychom utáhli dvě družstva v jedné ligové soutěži.


Autorka partie

Vyhraná partie Marušky Karpecké byla asi nejhezčí z celého turnaje.
   
© ŠK Řevnice 2013