Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

Na MČR družstev starších žáků v rapid šachu Řevnice sedmnácté


Hlavní sál sečského Juniorcentra na 450 šachistů zdaleka nestačí
Jednou z největších šachových akcí pro mládež jsou Šachové Zaječice, které se bez přerušení hrají už od roku 1967 a jejich hlavním turnajem je už řadu let Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapid šachu. Turnaje, který se hrál 31.5.-1.6.2014 a ve kterém hrálo 51 šestičlenných družstva dětí do patnácti let, se už podesáté zúčastnily i Řevnice a stejně jako v posledních ročnících jsme postavili dvě družstva. Kromě mistrovského turnaje družstev se hrál ještě turnaj dvojic nejmladšího žactva, ve kterém už potřetí nastoupila dvojčata Maruška Karpecká a Jiří Karpecki, otevřený turnaj jednotlivců (dospělí) si tentokrát nezahrál nikdo ze řevnické výpravy. Všech turnajů Šachových Zaječic se zúčastnilo asi 450 šachistů a i s doprovodem přesáhl počet účastníků 600.

Mistrovství ČR družstev v rapidu je jediným žákovským turnajem, na kterém hrají společně všechna družstva bez výkonnostního dělení a dělení do skupin. Každoročně jej hraje většina extraligových a prvoligových družstev, takže konečné pořadí poskytuje celkem reálný obrázek o tom, jak na tom v republice kdo je, i když se na druhé straně hraje rychlejším rapidovým tempem a své může v konečném pořadí udělat i švýcarský systém, který hlavně na středních příčkách konečného pořadí nemusí být úplně objektivní.


ŠK Řevnice A
Největším úspěchem pro Řevnice bylo 8. místo z roku 2012 a výborné bylo i loňské 11. místo. V prvních ročnících naší účasti se nám o takových výsledcích ani nesnilo, za velký úspěch jsme ze začátku považovali umístění do 20. místa. Letos jsme s nějakým velkým úspěchem nepočítali, řevnické družstvo A poněkud oslabilo odchodem silných hráčů ročníku 1998 a ještě nám chyběl Honza Sklenka, který měl hrát třetí šachovnici. Přesto jsme byli nasazeni pod celkem lichotivým číslem 16 z 51 startovních pozic. Družstvo A ve složení Jirka Vrecion (nar. 1999), Dominik Civín (2000), Adam Hanzlík (2001), Jiří Havelka (2001), Pepina Králová (host, Praha-Pankrác, 2000) a Fanda Havelka (2002) zahrálo solidně, ale favorizovaná družstva jsme moc nepotrápili a body jsme ztráceli i s papírově mírně slabšími družstvy. Přesto se družstvo Řevnice A nakonec díky bezpečným výhrám nad jasně slabšími soupeři umístilo na 17. místě (5 výher, 4 prohry), což odpovídalo jeho nasazení. Takže žádný velký úspěch, ale ani žádný propad.


Fanda Havelka
Z individuálních výkonů vyniká 8 bodů z 9 partií, které uhrál Fanda Havelka na šesté šachovnici. Fanda se také díky tomu dostal do desítky nejúspěšnějších hráčů celého turnaje (hrálo přes 300 dětí). Roli spolehlivé jedničky potvrdil Jirka Vrecion (5,5/9) a výborně zahrál Jirka Havelka na čtyřce (6/9). Méně bodů posbíral Dominik Civín na přetěžké dvojce a Pepina Králová na pětce. Nejméně sice nahrál Adam Hanzlík na trojce (2/6), ale Adam zaskakoval za Honzu Sklenku a na třetí šachovnici to měl opravdu těžké.


ŠK Řevnice B
Absencí hráče ze základu áčka ale utrpělo ještě víc družstvo Řevnice B, za které měl původně jedničku hrát Adam a po jeho přesunu do áčka se druhé družstvo kompletně posunulo o jednu šachovnici. Družstvo Řevnice B bylo nasazeno pod č. 44 a hrálo ve velmi mladé sestavě Lea Rosenbaumová (host, Zdice, 2002), Vojta Paukert (2000), Jan Karpecki (2001), Jiří Kolomazník (2004), Oliver Jelínek (2004), Ondřej Kolomazník (2002). Řevnická záloha se ale držela statečně a při třech výhrách a dvou remízách si proti nasazení polepšilo o 7 míst. Výhra v osmém kole ale byla družstvu připsána proto, že nemělo soupeře (lichý počet účastníků), takže děti ve skutečnosti odehrály jen 8 zápasů.
Výborně se držela Lea na první šachovnici. Lea uhrála 4/8 a při síle soupeřů i tak výkonem překonala svůj rating. Nejvíce bodů pro družstvo nastřádal na opačné straně sestavy Ondra Kolomazník, který na šestce uhrál 5,5/8 a padesátiprocentní zisk (4/8) si připsali Honza Karpecki na trojce a Jirka Kolomazník na čtyřce. Vojta Paukert na dvojce přidal sice jen 2,5/8, ale i u něj přepočítaný výkon přesahuje jeho rating, protože měl silné soupeře. Nejméně zkušený Oliver Jelínek na pětce uhrál 2/8. Ale body nebody, hlavně potěšil herní projev družstva, při kterém zejména nejmladší chlaci naznačili, že s nimi do budoucna budou soupeři muset počítat.


Maruška a Jurášek
Už potřetí si dvojčata Maruška Karpecká a Jiří Karpecki zahrála Turnaj dvojic nejmladšího žactva, ve kterém startovaly dvojice dětí narozených 2005 a ml. V silně obsazeném startovním poli čítajícím 49 dvojic byli nasazeni pod číslem 23 a po devíti kolech, která byla dramatická a plná zvratů, jak se na tuto kategorii sluší, skončili na 25. místě. Oba zahráli lehce nad svůj rating, Maruška uhrála 4/9 a Jurášek 5/9. Šanci vylepšit umístění budou mít ještě příští rok, jejich ročník je 2006 a v tomto věku hraje každý rok velkou roli.

Mistrovství ČR družstev vyhrála pražská Oaza. Nejlepším středočeským týmem byla Vlašim na pátém místě, skvělým finišem ještě do první desítky proklouzl Buštěhrad (9.místo) a Řevnice byly v pořadí středočeských týmů třetí.


Lea a Pepina
Na Seč jezdíme rádi nejen kvůli šachům, ale také kvůli příjemnému pobytu, budovy sečského Juniorcentra sice nepatří mezi architektonické skvosty a nezapřou svůj socialistický původ, jsou ale zasazeny do krásné krajiny a příjemné je i bydlení ve srubech, které každoročně objednáváme. Aby to ale bylo opravdu dokonalé, musí být hezky. Zatímco v předchozích dvou ročnících nám počasí vůbec nepřálo, letos to bylo o něco lepší. Zapršelo jen v pátek, zbývající dva dny bylo docela hezky, jen mohly být trochu teplejší večery.

Vedení výpravy bylo letos menší než obvykle, vedoucí byli jen čtyři: Jan Paukert, Jiří Havelka st., Jindřich Tvrdý a Lubomír Karpecki. Dětí na nás bylo 14, ale chovaly se natolik disciplinovaně, že s tím nebyl žádný problém.

   
© ŠK Řevnice 2013