Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

1. liga mládeže téměř v polovině

V sobotu 3.12.2016 se hrála další dvě kola 1. ligy mládeže. Řevnické žákovské áčko hrálo ve Vlašimi proti Táboru a vlašimskému béčku. Po nevydařeném vstupu do soutěže (jedna výhra a dvě prohry z prvních tří kol), jsme chtěli nějaké body i když proti Táboru se získávají vždy nelehce a Vlašim B sice byla po prvních kolech s prázdným kontem poslední, ty ale zdaleka nehrála v nejsilnější sestavě. Nás navíc na odpolední kolo čekalo výrazné oslabení, protože po dopoledním zápase musel odjet Dominik Civín.

Proti Táboru jsme nastoupili v základní sestavě Dominik Civín, Jiří Havelka, Jan Sklenka Josefina Králová, Adam Hanzlík a Oliver Jelínek. Náš první bod zaznamenal Dominik, který na jedničce soupeře jasně přehrál, naopak první ztrátu znamenala partie šestce, ve které Oliver ztratil materiál a už to nešlo. Oddechli jsme si když k tomu přidala remízu Pepina Králová, která sice stála dobře, ale už příliš dlouho byla v časové tísni. V naprosto nepřehledné pozici na čtyřce se přes papírové předpoklady lépe zorientoval Adam Hanzlík a v závěru partie nedal svému soupeři šanci. Vedli jsme tedy 2,5:1,5 a vše záviselo na druhé a třetí šachovnici. Zatímco s Jirkou Havelkou na dvojce to vypadalo nahnutě, Honzovi se podařilo ukořistit pěšce a jeho akcie tím významně stouply i když na výhru to při dámách a nestejných střelcích stejně nevypadalo. Nakonec to dopadlo trochu jinak, Jirkovi se podařilo svého velmi mladého a talentovaného soupeře Davida Háka dostat pod tlak a donutit ho tak k chybě, takže šel do koncovky s kvalitou navíc. V tu chvíli to vypadalo na naší výhru, ke které by dvě remízy stačily a přinejmenším remízy na obou šachovnicích reálně stály. Zatímco Jirka nakonec opravdu remizoval, protože se ukázalo, že materiální výhodu není jak využít, Honza místo toho, aby prostě držel neprůstřelnou pozici s pěšcem navíc začal tvořit a neštěstí bylo na světě, naběhl si pod nevyvratitelný matový útok a zápas tak skončil remízou 3:3. Ta není proti Táboru špatná, ale velmi snadno mohlo být lépe.

Odpoledne se potvrdily naše obavy, že Vlašim posílí, protože potřebuje body a na vlašimské jedničce se proti naší oslabené sestavě objevil první hráč jejich soupisky Jakub Voříšek, který v předchozích kolech nenastupoval. Zápas se pak vyvíjel sice lépe ale stejně trochu podobně jako ten dopolední. Velmi rychle vyhráli na posledních třech šachovnicích Pepina Králová, Oliver Jelínek a Fanda Havelka a na oplátku rychle prohrál Honza Sklenka na dvojce, což znamenalo celkové vedení 3:1 a k výhře zase stačila jediná remíza. Ve hře na dlouhou dobu zbyli Jirka Havelka na jedničce a Adam Hanzlík na trojce. Jirka stál velmi špatně a jeho soupeř navíc tlak celou partii důmyslně stupňoval, takže remíza byla spíš zbožným přáním a dopadlo to tak jek mělo, tedy neodvratitelným matovým útokem vlašimského hráče. Adam mezitím přešel do koncovky lehkých figur s pěšcem, ve které ale měl možnost vyměnit tak, že by zbyli nestejnopolní střelci a byla by to jasná remíza. Adam však touto možností bohužel pohrdnul a nakonec prohrál, takže i odpoledne byl zápas remízový, ale výhra nás zase minula jen o milimetry.

Nakonec z toho tedy byly dvě remízy, které toho pro nás s jednobodovým ziskem za každou z nich moc neřeší. Po pěti kolech máme jen 5 bodů, v soutěži jsme na osmém místě a na loňský stoprocentní nástup do soutěže můžeme jen vzpomínat. Zdá se také, že jsme si v minulé sezóně vybrali štěstí dopředu, protože vloni se vše otáčelo v náš prospěch a letos to je spíš naopak. Na prvenství už nemůžeme pomýšlet, oba favorité, PORG Praha a Horní Stropnice jsou zatím stoprocentví a naše úvahy se spíš budou ubírat k tomu, abychom nebyli ohroženi sestupem.
Další ligová kola hrajeme v lednu.

Výsledky a další podrobnosti na db.chess.cz

   
© ŠK Řevnice 2013