Kroužky 2018/2019  

Čtvrtek
ZUŠ Řevnice, sekce výtvarné výchovy
Nám. Jiřího z Poděbrad 2
17:00-17:45začátečníci
17:00-18:30pokročilí

Kroužky budou probíhat od 27.9.2018 do 30.5.2019 (včetně).
Členské příspěvky: 400,- Kč za pololetí.
Platební data v sekci O klubu.
Kroužky pokročilých i začátečníků budou probíhat souběžně, ale obvykle na to budeme dva, takže každý z kroužků bude mít svého trenéra.
Přihlásit se můžete mailem nebo telefonicky na kontakty uvedené v záhlaví, můžete ale také přijít rovnou na kroužek. Začít lze i v průběhu sezóny, zvláště u začátečníků ale doporučujeme docházet od začátku.
   
   

Byli jsme na Svatováclavském turnaji


Dominik Civín vyhrál kategorii H16
Svatováclavský turnaj, který se hrál 28.9.2013 v Chodouni, sice nebyl úplně první akcí sezóny, v září se už stihli dva naši zástupci zúčastnit Mistrovství ČR v rapid šachu a několik dětí bylo o předchozím víkendu na soustředění středočeských talentů v Jizbici, ale už tradičně šlo o první akci, které se mohli zúčastnit všechny děti a zároveň o první turnaj Základního kola KP regionu SB.

Naše účast měla do rekordu daleko, hrálo jen 7 dětí a navíc nám chyběly některé opory, ostatní výpravy na tom ale byly podobně. Důvodem byla řada jiných šachových i nešachových akcí, které se ve svatováclavském termínu konaly a v našem případě také marodka. V řevnické výpravě chyběli hlavně Jirka Vrecion a Honza Sklenka v kategorii H16 a také dvojčata Karpeckých a další menší děti, bez který jsme výjimečně neměli zastoupení v kategorii HD10.

Hrály se dva turnaje, mladší žáci (ročníky 2003 a ml.) a starší žáci (nar. 1999-2002). Turnajů se zúčastnila řada dětí, které nespadají do našeho regionu, takže se jim ani v případě dobrého umístění výsledek nepočítal do pořadí základního kola KP. To byl i případ Jiřího Soukupa (Příbram), který vyhrál turnaj starších žáků, ale v pořadí kategorií základního kola se neumístil. První místo v kategorii H16 připadlo celkově druhému řevnickému Dominiku Civínovi, který uhrál stejně jako vítěz 5,5/7. V nejstarší kategorii zahrál obstojně i Vojta Paukert (3,5/7). V kategorii H14 jsme měli tři zástupce, Adam Hanzlík (5/7) obsadil druhé místo, Jiří Havelka (4/7) byl čtvrtý a jeho bratr František (3,5/7) šestý.

V turnaji mladších jsme obsadili jen kategorii H12 a i tady zahráli oba naši zástupci velmi dobře, Matěj Šinágl byl třetí (5/7) a hned za ním skončil Honza Matoušek (3,5/7).

Potěšitelné je, že ani jeden řevnický účastník neuhrál méně než polovinu možných bodů a tři medaile také nejsou na sedmičlennou výpravu vyloženě málo.

Turnaj uspořádal Šachový klub Zdice a hrál se v prostorném sálu kulturního domu v Chodouni, který poskytuje pro šachové turnaje velmi dobré prostředí umocněné kvalitním občerstvením, které dětem poskytuje místní výčep. Vše proběhlo hladce i organizačně, začali jsme jen krátce po plánovaném startu v 9:30 a dohrávalo se před 16:00.

Příštím turnajem bude už 5.10. O slánský helm, pak bude 16.11. následovat Pohár města Zdice (opět v Chodouni) a poslední letošní turnaj, který bude patrně na přelomu listopadu a prosince, uspořádají buď Řevnice, nebo ŠK Kladno. V přístím roce budou následovat další čtyři turnaje o jejichž pořadatelství se teprve jedná.

Podrobné výsledky Svatováclavského turnaje, fotky a další informace najdete zde.

   
© ŠK Řevnice 2013